Egzamin ósmoklasisty – warunki, przebieg i wytyczne

W nawiązaniu do wcześniej przekazywanych informacji, przypominam, że egzamin ósmoklasisty odbędzie się w dniach:
– 16 czerwca br. g. 9:00 – język polski
– 17 czerwca br. g. 9:00 – matematyka
– 18 czerwca br. g. 9:00 – język obcy nowożytny

Udział w egzaminie jest warunkiem ukończenia szkoły podstawowej. Egzamin będzie się odbywał w warunkach reżimu sanitarnego określonych przez Głównego Inspektora Sanitarnego oraz według wytycznych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.
W załączeniu znajdziecie wytyczne CKE dotyczące egzaminu ósmoklasisty oraz poglądowy plakat z najważniejszymi informacjami dla uczniów. Bardzo proszę o zapoznanie się z nimi.
Egzamin rozpoczyna się punktualnie o godz. 9:00, dlatego proszę, aby uczniowie byli już w szkole od godz. 8:00, aby sprawnie wykonać wszelkie czynności organizacyjne, wylosować miejsca i punktualnie rozpocząć egzamin.

Czas pracy zdających wynosi odpowiednio:

• W przypadku arkusza z języka polskiego – 120 minut (lub nie więcej niż 180 minut w przypadku uczniów, dla których czas trwania egzaminu może być przedłużony)
  • W przypadku arkusza z matematyki – 100 minut (lub nie więcej niż 150 minut w przypadku uczniów, dla których czas trwania egzaminu może być przedłużony)
  • W przypadku arkusza z języka obcego nowożytnego – 90 minut (lub nie więcej niż 135 minut w przypadku uczniów, dla których czas trwania egzaminu może być przedłużony)

Przypominam, o zakazie wnoszenia do sali egzaminacyjnej wszelkich urządzeń telekomunikacyjnych. Można wnieść wyłącznie pióro/długopis z czarnym tuszem/ atramentem oraz linijkę na egzamin z matematyki. Przyborów nie będzie można pożyczać od innych uczniów. Można też mieć przy sobie małą butelkę wody (mniej niż 1 litr), której nie wolno stawiać na stoliku.

Uczniowie zobowiązani są do zaznaczania odpowiedzi do zadań zamkniętych na karcie odpowiedzi. Ten obowiązek nie dotyczy tylko uczniów, którym przyznano odpowiednie dostosowanie warunków.