Edukacja przyrodnicza – spotkanie z panem leśniczym

W środę 23 października dzieci z grupy pomarańczowej gościły wyjątkową osobę – odwiedził nas pan Tomasz Kałek, leśniczy z Nadleśnictwa Grodzisk, który przyjął zaproszenie i poprowadził zajęcia z edukacji przyrodniczej. Świetliki bardzo uważnie słuchały wszystkich ciekawych informacji dotyczących roślin i zwierząt, które możemy spotkać w naszych polskich lasach. Podczas rozmowy dowiedzieliśmy się także w jaki sposób możemy pomóc zwierzętom w czasie zimy.

Duże wrażenie zrobiły na dzieciach ciekawostki dotyczące poszczególnych gatunków zwierząt oraz ich sposobów odżywiania się.

Atrakcją zajęć był konkurs rozpoznawania odgłosów zwierząt, wydobywanych ze specjalnego urządzenia. Ten punkt zajęć przyniósł nam wiele uśmiechu, emocji i zaskoczeń. Mogliśmy też obejrzeć makietę prezentującą różne rodzaje drzew liściastych oraz miniatury zwierząt. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały od naszego gościa pamiątkowe zakładki do książek, puzzle z wizerunkiem bażanta, naklejki oraz karty pracy do kolorowania i utrwalenia zdobytych informacji. Świetliki odwdzięczyły się rysunkiem z podpisami wszystkich uczestników zajęć. Pamiątką ze spotkania będzie też dla nas wspólne grupowe zdjęcie. Dziękujemy panu Tomaszowi za ogrom przekazanej wiedzy i poświęcony nam czas!

Kinga Laskowska-Szofer