Echa zbiórki puszek

Na brak funduszy narzeka niejeden z nas. Kasa Samorządu Uczniowskiego również świeciła pustkami, dlatego już w październiku postanowiliśmy ogłosić akcję zbierania puszek. Jej półfinał wyznaczono na grudzień. Poszczególne klasy pokazały, że są aktywne, kreatywne i chętne do pomocy. Dlaczego? Bo jak wytłumaczyć fakt, że nie pije się napojów gazowanych, a potrafi się zdobyć puszki?!

Oto liczby podane w kilogramach prezentujące ilość zebranych puszek:

4a – 50,3 – I miejsce
4b – 4,1
4c – 17,8 – IV miejsce
4d – 16,9 – V miejsce
4e – 7,4

5a – 0
5b – 0,4
5c – 2,9
5d – 0,3

6a – 26,3 – III miejsce
6b – 0,5
6c – 0
6d – 15,1 – VI miejsce

7a – 43,7 – II miejsce
7b – 0
7c – 0,2

8a – 1,2

Z klas edukacji wczesnoszkolnej puszki przyniosły tylko klasy 1a oraz 2c, łącznie 0,3 kg.
Po dokładnym zważeniu przez firmę SCRAP okazało się, że zebraliśmy 194 kg złomu aluminium  oraz 19 kg złomu stalowego. W ten sposób do kasy Samorządu Uczniowskiego wpłynęło 782 zł.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom za tę aktywność. Dziękujemy szczególnie klasom 4a, 7a, 6a, 4c, 4d oraz 6d, które pokazały, że jeśli się chce, to można wszystko.

Podziękowania należą się także uczniom klasy 5b, którzy sprawnie, z chęcią, w okropnej pogodzie pomagali w załadunku.

Przed nami jeszcze drugie półrocze, a akcja puszkowa trwa. Jej finał nastąpi w czerwcu. Wtedy to zsumujemy ilości i przeliczymy na punkty do Superklasy.