Dzień Kobiet – savoir vivre nie tylko od święta

Dobre maniery, umiejętność właściwego zachowania stosownego do okazji, znajomość i stosowanie form grzecznościowych czyli szeroko pojęty „savoir vivre” to wiedza i umiejętności przydatne przez całe życie. Dobrą okazją do ćwiczenia się w tej sztuce, były dla naszych uczniów obchody Dnia Kobiet. Z okazji tego święta chłopcy z klas 3b i 3d uczęszczający do świetlicy szkolnej, zorganizowali dla swoich koleżanek wspaniałe przyjęcie.

Przy dużym, pięknie przygotowanym stole zasiadły dziewczynki, a chłopcy złożyli im życzenia z okazji ich święta. Wszystkie dziewczynki otrzymały piękne kwiatki z bibuły, przygotowane własnoręcznie przez chłopców specjalnie na tą okazję oraz drobne upominki, następnie chłopcy zaprosili swoje koleżanki na słodki poczęstunek, przygotowany przez nich w domu wraz z rodzicami. Po eleganckim obsłużeniu dziewczynek, chłopcy również zasiedli do stołu i zabawiali swoje koleżanki rozmową i wesołymi historyjkami. Atmosfera przy stole była bardzo miła, dziewczynki tak rycersko traktowane przez swoich kolegów poczuły się jak małe damy i tak też się zachowywały.

Aż wierzyć się nie chce, że to te same dzieci. ?

Dorota Parniewicz