Dzień Edukacji Narodowej 2022

W piątek 14 października o godz. 9:00 w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Swą obecnością zaszczycili nas przedstawiciele prezydium Rady Rodziców – pani Daria Kubiatowska – Kędzia, przewodnicząca Rady Rodziców, pani Katarzyna Kroma i pan Bartosz Zborała. Zaproszenie dyrektora szkoły przyjęło także liczne grono emerytowanych pracowników Szkoły Podstawowej nr 3 im. Feliksa Szołdrskiego w Nowym Tomyślu.

Uczniowie pod okiem p. Marzeny Dach – Kolanko przygotowali fantastyczny program artystyczny, który wzruszył, ale także rozbawił nas do łez. Mogliśmy wysłuchać fantastycznie wykonanych piosenek, gry na flecie, obejrzeć występ taneczny oraz brać udział w lekcji w „krzywym zwierciadle”.  Nowością koncertu był akcent wielopokoleniowy – na scenie wystąpił pan Włodzimierz Ciesielczak – członek kapeli Zza Winkla wraz ze swoimi wnuczkami wykonując premierową piosenkę zespołu. Mogliśmy także posłuchać interpretacji utworu Marka Grechuty w wykonaniu pani Justyny Prętkiej – mamy naszej uczennicy. Profesjonalnie wykonane utwory sprawiły widzom ogromną radość.

Po zakończeniu części artystycznej głos zabrał dyrektor Dariusz Stachecki, który podziękował za miniony rok wspólnej pracy, pogratulował osiągnięć, zaangażowania i kreatywności nauczycielom oraz odpowiedzialnej i wzorowej pracy pracownikom administracji i obsługi. Podkreślił szczególną rolę edukacji w życiu każdego człowieka oraz odpowiedzialność nauczycieli za przygotowanie młodego pokolenia do życia w nowych, dynamicznie zmieniających się warunkach.

Podkreślił, że wszyscy pracownicy szkoły pracują na to, by stworzyć naszym uczniom bezpieczną i przyjazną przestrzeń do nauki i zabawy, do poznawania świata do rozwijania ciekawości i pasji. Przestrzeń do aktywności, kreatywności i twórczości. Nasze zadanie to nie tylko realizacja podstawy programowej, uczenie wiadomości i umiejętności, ale także kształtowanie postaw, uczenie tego jak się uczyć, ale także jak się oduczyć, jak wątpić, jak kwestionować i krytycznie patrzeć na płynące zewsząd informacje. Jak uczyć się podczas lekcji, ale także „przy okazji” pracując w grupie, przeglądając internet, biorąc udział w wielu aktywnościach szkolnych. Ważne jest także wychowanie do wartości takich jak uczciwość, szacunek, prawda, życzliwość, empatia, odpowiedzialność i wiele innych.

Zwracając się do nauczycieli i pracowników administracji i obsługi powiedział: Pragnę złożyć Państwu wyrazy podziękowania i uznania za pełnienie tej zaszczytnej służby oświatowej. Za codzienną, sumienną pracę, a przede wszystkim za entuzjazm, zapał i zaangażowanie. To dzięki Waszej postawie Trójka ma opinię dobrej szkoły, w której uczy się i pracuje w miłej, rodzinnej atmosferze.
Życzę Państwu niesłabnącego entuzjazmu, zadowolenia i samych sukcesów zarówno na niwie zawodowej, jak i w życiu osobistym.

Następnie wręczył nagrody dyrektora szkoły – otrzymali je nauczyciele: Alina Adamiak, Ewelina Bańkowska, Izabela Baranowska, Justyna Buczkowska, Marzena Dach – Kolanko, Małgorzata Haliniak, Anna Król – Pawelska, Monika Maciołek, Dorota Nawacka, Malwina Paszke, Danuta Woźniak – Raginia, Wioleta Żurawska – Kozłowska, Grażyna Życzkowska, Kinga Laskowska – Szofer, Agnieszka Roj oraz pracownicy administracji i obsługi: Lidia Bajka, Małgorzata Brauer, Barbara Dziurdzielewska, Wioleta Flak, Arkadiusz Lewandowski, Anna Młynarz, Dorota Piechowiak, Hieronim Pupka i Dariusz Stengert.

Życzenia nagrodzonym i wszystkim pracownikom szkoły z okazji ich święta złożyła w imieniu rodziców Daria Kubiatowska – Kędzia – przewodnicząca Rady Rodziców. Usłyszeliśmy ciepłe i mądre słowa, za które bardzo serdecznie dziękujemy.

Uroczystość zakończyła się nieformalnym spotkaniem, podczas którego w miłej atmosferze przy kawie i poczęstunku można było swobodnie porozmawiać nie tylko o edukacji.

Bardzo dziękuję wszystkim za obecność, młodzieży za wykonanie wspaniałego koncertu, pani Marzenie Dach – Kolanko za przygotowanie młodzieży, panu Piotrowi Witczakowi za przygotowanie i obsługę warstwy muzycznej i wizualnej oraz pani Marzenie Lemańskiej za organizację spotkania przy kawie oraz wszystkim nauczycielom, którzy przygotowali pyszne wypieki i zadbali o piękny wystrój sali.

W poniedziałek 17 października w siedzibie Urzędu Miejskiego w Nowym Tomyślu zostały wręczone nagrody Burmistrza Nowego Tomyśla. Otrzymali je: Marzena Lemańska – nauczycielka matematyki oraz Dariusz Stachecki – dyrektor szkoły.