Dzień Edukacji Narodowej

W środę 14 października o godz. 10:30 w naszej szkole odbyła się uroczystość Dnia Edukacji Narodowej. Swą obecnością zaszczyciła nas pani Joanna Trochimowicz, przewodnicząca Rady Rodziców. Zaproszenie dyrektora szkoły przyjęło także liczne grono emerytowanych pracowników Szkoły Podstawowej nr 3 im. Feliksa Szołdrskiego w Nowym Tomyślu.

Uczniowie pod okiem p. Marzeny Dach – Kolanko przygotowali fantastyczny program artystyczny, który wzruszył, ale także rozbawił nas do łez. Mogliśmy zajrzeć „przez dziurkę do klucza” na nauczycielską dużą przerwę, wysłuchać fantastycznie wykonanych piosenek. Profesjonalnie wykonane utwory z oryginalnym i humorystycznym tekstem sprawiły widzom ogromną radość. Oprawę muzyczną i wizualną do przestawienia przygotował p. Piotr Witczak. Nowością w tym roku był plebiscyt na najlepszego nauczyciela w różnych kategoriach. Nauczycielem z największym poczuciem humoru została pani Renata Albrecht – Buda, nauczycielem najbardziej godnym zaufania pani Elżbieta Dzierżyńska, najbardziej pomysłową nauczycielką okazała się pani Aleksandra Antoniewicz – Kaszczyńska, a najbardziej lubianym nauczycielem pani Anna Mieleszczuk – Albrecht. Największą cierpliwością zadaniem uczniów wykazuje się pani Renata Andrzejczak.

Po zakończeniu części artystycznej głos zabrał dyrektor Dariusz Stachecki, który podziękował za miniony rok wspólnej pracy, pogratulował osiągnięć, zaangażowania i kreatywności nauczycielom oraz odpowiedzialnej i wzorowej pracy pracownikom administracji i obsługi. Podkreślił szczególną rolę edukacji w życiu każdego człowieka oraz odpowiedzialność nauczycieli za przygotowanie młodego pokolenia do życia w nowych, dynamicznie zmieniających się warunkach.

W swoim wystąpieniu zacytował Kanclerza Wielkiego Koronnego Jana Zamoyskiego, który powiedział: „Takie będą rzeczypospolite jakie młodzieży chowanie”.  Te słowa zapisane 420 lat temu w akcie fundacyjnym Akademii Zamoyskiej nabierają dziś szczególnego znaczenia, kiedy jesteśmy zmuszeni stawiać czoła wielu przeciwnościom, kiedy przyszłość nie jest już taka pewna, gdy czujemy się czasami zagubieni, gdy mamy wrażenie, że każdego dnia testuje się na nas granice wytrzymałości i odporności psychicznej. Zwracając się do nauczycieli i pracowników administracji i obsługi powiedział: Wykonujecie Państwo misję szczególną. Jestem przekonany, że nauczyciele – wrażliwi pedagodzy są niezwykle potrzebni młodemu pokoleniu, że dzięki rzetelnej wiedzy i kształtowaniu kompetencji na najwyższym poziomie, ale także umiejętnemu budowaniu relacji pozwalamy naszym wychowankom lepiej przejść przez te niespokojne i pełne niesprawiedliwości czasy. I że ta szkoła, nasza szkoła, będzie dla wszystkich przestrzenią, w której zawsze można liczyć na szacunek, zrozumienie i wsparcie.
Pragnę złożyć Państwu wyrazy podziękowania i uznania za pełnienie tej zaszczytnej służby oświatowej. Za codzienną, sumienną pracę, a przede wszystkim za entuzjazm, zapał i zaangażowanie. To dzięki Waszej postawie Trójka ma opinię dobrej szkoły, w której uczy się i pracuje w miłej, rodzinnej atmosferze.
Życzę Państwu niesłabnącego entuzjazmu, zadowolenia i samych sukcesów zarówno na niwie zawodowej, jak i w życiu osobistym.

Następnie wręczył nagrody dyrektora szkoły – otrzymali je nauczyciele: Lucyna Bernaczyk, Justyna Buczkowska, Marzena Dach – Kolanko, Małgorzata Gałązka – Hermanowska, Hanna Janus, Żaneta Mazurkiewicz – Kleszcz, Izabella Michalak, Andrzej Rucioch i Joanna Witczak oraz pracownicy administracji i obsługi: Lidia Bajka, Barbara Dziurdzielewska, Daromiła Giel, Dorota Piechowiak, Andrzej Prugar, Sylwia Pyrska, Dariusz Stengert, Agnieszka Rajewska – Czajka.

Ponadto na wniosek dyrektora szkoły nagrody burmistrza Nowego Tomyśla otrzymały panie Jolanta Spychała i Marlena Jarczewska. Nagrodą burmistrza został również uhonorowany dyrektor Dariusz Stachecki.

Życzenia nagrodzonym i wszystkim pracownikom szkoły z okazji ich święta złożyła w imieniu rodziców Joanna Trochimowicz – przewodnicząca Rady Rodziców. Usłyszeliśmy ciepłe i mądre słowa, za które bardzo serdecznie dziękujemy.

Uroczystość zakończyła się „Trójkowym śniadaniem” – nieformalnym spotkaniem, podczas którego w miłej atmosferze przy kawie i poczęstunku można było swobodnie porozmawiać nie tylko o edukacji.

Bardzo dziękuję wszystkim za obecność, młodzieży za wykonanie wspaniałego koncertu, pani Marzenie Dach – Kolanko za przygotowanie młodzieży i oryginalny scenariusz, panu Piotrowi Witczakowi za przygotowanie i obsługę warstwy muzycznej i wizualnej oraz pani Marzenie Lemańskiej za organizację Trójkowego Śniadania.

Udostępnij artykuł:
×
Skip to content