Dzień Edukacji Narodowej

W poniedziałek 14 października o godz. 10:30 w naszej szkole odbyła się uroczystość Dnia Edukacji Narodowej. Swą obecnością zaszczyciły nas panie Joanna Trochimowicz i Marlena Nowaczyk, przedstawicielki Rady Rodziców. Zaproszenie dyrektora szkoły przyjęło także liczne grono emerytowanych pracowników Szkoły Podstawowej nr 3 im. Feliksa Szołdrskiego w Nowym Tomyślu.

Uczniowie pod okiem p. Anny Przybylskiej przygotowali fantastyczny program artystyczny, który wzruszył, ale także rozbawił nas do łez. Na koniec uczniowie odśpiewali wszystkim gromkie „Sto lat!”.

Po zakończeniu części artystycznej głos zabrał dyrektor Dariusz Stachecki, który podziękował za miniony rok wspólnej pracy, pogratulował osiągnięć, zaangażowania i kreatywności nauczycielom oraz odpowiedzialnej i wzorowej pracy pracownikom administracji i obsługi. Podkreślił szczególną rolę edukacji w życiu każdego człowieka oraz odpowiedzialność nauczycieli za przygotowanie młodego pokolenia do życia w nowych, dynamicznie zmieniających się warunkach. To właśnie od naszych wychowanków będzie zależało przyszłe oblicze naszej Ojczyzny. Następnie wręczył nagrody Dyrektora Szkoły – otrzymali je nauczyciele:  Anna Adamczak, Malwina Beyga, Marlena Jarczewska, Kinga Laskowska – Szofer, Marzena Lemańska, Renata Maciejewska – Kurasińska, Maria Neubauer – Darska, Tomasz Raginia, Mariusz Rychter, Jolanta Spychała, Magdalena Wartel oraz pracownicy administracji i obsługi: Mirosław Chłopek, Bożena Kamosz, Arkadiusz Lewandowski, Anna Młynarz, Hieronim Pupka, Renata Rychter, Aneta Stengert i Katarzyna Zerbst.

Życzenia nagrodzonym i wszystkim pracownikom szkoły z okazji ich święta złożyła w imieniu rodziców Joanna Trochimowicz – przewodnicząca Rady Rodziców. Usłyszeliśmy ciepłe i mądre słowa, za które bardzo dziękujemy.

Uroczystość zakończyła się „Trójkowym śniadaniem” – nieformalnym spotkaniem w stołówce szkolnej, gdzie w miłej atmosferze przy kawie i poczęstunku można było swobodnie porozmawiać nie tylko o edukacji.

O 12:30 na zaproszenie Burmistrza Nowego Tomyśla przedstawiciele Rady Pedagogicznej Trójki wzięli udział w uroczystym koncercie z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Podczas uroczystości nagrodę Gminy otrzymał dyrektor szkoły Dariusz Stachecki.

Dariusz Stachecki