Dzień Chłopaka w świetlicy szkolnej

Aby tradycji stało się zadość, tak również i w tym roku obchodziliśmy w świetlicy szkolnej Dzień Chłopaka. Nie obyło się bez ciekawych atrakcji przygotowanych z myślą o świetlicowych chłopcach. Każda z wychowawczyń, wraz z uczennicami, przygotowała niespodzianki. Jedne słodkie, niektóre jako odznaki, a jeszcze inne w formie zabaw.  Starały się poważnie podejść do tematu i pokazać swoim kolegom, jak ważni są dla nich w klasowym gronie.

Śpiewy „Sto lat” rozbrzmiewały na każdym piętrze. W wielu grupach odbyły się wspólne poczęstunki. Roześmiani chłopcy aktywnie brali udział w konkursach. Wiele śmiechu wywołało  jedzenie cytryny czy też banana bez użycia rąk. Podtrzymywanie balona w czasie tańca, bez użycia rąk, też nie okazało się takie łatwe, jakby się wydawało. Chłopcy świetnie radzili sobie z grą memory w typowo męskim wydaniu – ze znaczkami marek samochodowych, oraz w bitwie na papierowe kulki.

Mieli okazję sprawdzić się w roli fryzjerów. Przekonali się, że ich najczęściej krótkie włosy, są łatwiejsze w rozczesywaniu i stylizacji niż u ich koleżanek, które szybko muszą nauczyć się robienia warkoczy i kitek. Zabawa inspirowana pomysłami chłopców „Chłopcy rządzą” wykazała, że wielu z nich ma predyspozycje na bycie dyrektorami, kierownikami czy przywódcami. Z powagą zakładali korony i brali berło do rąk marząc, aby w przyszłości zostać królem pałacu.
Wszystkim chłopcom, jak również każdemu z osobna, życzymy wszystkiego najlepszego:)