Dzień Chłopaka = Dzień Krawata

Krawat kojarzy nam się powszechnie z eleganckim elementem męskiego stroju. To właśnie nim w piątek 29 września świętowaliśmy w naszej szkole przypadający w tym roku w sobotę Dzień Chłopaka. Tego dnia wszyscy – zarówno dziewczyny jak i chłopaki, mali i duzi, starsi i młodsi – przyszli do szkoły w krawatach.

Na korytarzach zaroiło się od przeróżnych – jednolitych i kolorowych, wąskich i szerokich, krótkich i długich – krawatów. Każdy, kto przez cały dzień dumnie nosił krawat, mógł otrzymać od wychowawcy punkty dodatnie, a chłopcy dodatkowo byli zwolnieni z odpowiedzi ustnych i niezapowiedzianych kartkówek. Te przywileje to nie jedyne profity, jakie czekały na chłopców. Dziewczyny w klasach przygotowały dla nich niespodzianki: były życzenia, słodycze, upominki.
My jeszcze raz składamy chłopakom życzenia słowami uczennic z Samorządu Uczniowskiego:

Drodzy Koledzy, Mili Chłopacy,
Z okazji Waszego święta życzymy Wam:
Dziewczyny – tylko tej najfajniejszej,
Ciastek – tylko tych najsłodszych,
Samochodów – tylko tych najszybszych,
Zabaw – tylko najweselszych,
Przygód – tylko najciekawszych,
I butów – takich, co najlżejsze,
W których wszędzie moglibyście dotrzeć.
Wiele uśmiechów, a mało złości,
Jak najmniej smutków, dużo radości.

Marzena Dach-Kolanko