Dzień Bezpiecznego Internetu

Jak co roku obchodziliśmy w tym tygodniu w naszej szkole „Dzień bezpiecznego Internetu”. Inicjatywa ma na celu zwiększenie świadomości dzieci i młodzieży na temat zagrożeń jakie czekają na nich w sieci. Zajęcia jakie odbywały się w tym tygodniu w edukacji wczesnoszkolnej miały zwrócić uwagę uczniów na kwestię bezpiecznego korzystania z sieci.

W obecnych czasach wszyscy korzystamy z komunikatorów i czatów internetowych, słuchamy muzyki, gramy w gry, oglądamy filmy w Internecie. Nie koniecznie jednak zastanawiamy się nad tym, czy jesteśmy bezpieczni w sieci. Sieci, która stała się nawet dla najmłodszych środowiskiem naturalnym. Próbujemy uświadomić uczniów, aby korzystali z tego środowiska w sposób bezpieczny i przyjazny. Z tego powodu każdy z wychowawców przeprowadził w swojej klasie zajęcia dotyczące bezpiecznego korzystania z Internetu.

Nasi uczniowie i nauczyciele często wykorzystują technologie informacyjną w swojej pracy i na zajęciach. Tym bardziej chcieliśmy uwrażliwić najmłodszych na niebezpieczeństwa związane z korzystaniem z urządzeń multimedialnych podłączonych do sieci Internet.

Sonia Halasz