Dzień Babci i Dziadka w świetlicy szkolnej

Wszyscy doskonale znają daty 21 i 22 stycznia, ponieważ w te dni swoje święto mają kochane babcie i wspaniali dziadkowie. Dzieci wróciły do stacjonarnego trybu nauki na kilka dni przed tymi szczególnymi dniami. Wszystkie grupy świetlicowe z wielkim zaangażowaniem przystąpiły do przygotowywania upominków.

Cały miniony tydzień w świetlicy szkolnej poświęcony był tematyce tych dwóch specjalnych dni, które mimo zimna za oknem rozgrzały serca dzieci. Uczniowie oprócz pracy twórczej chętnie opowiadali za co kochają te ważne dla nich osoby. Niezwykle cenią sobie ich przyjaźń, pomoc, zaufanie i przekazywanie tradycji rodzinnych.

Pomysłów na zajęcia i upominki było mnóstwo. Wśród tradycyjnych prac znalazły się kolorowo zdobione laurki, piękne, wykonane własnoręcznie kwiatki, które nigdy nie zwiędną, portrety kochanych babć i dziadków oraz sylwetki tych niezwykle ważnych dla uczniów członków rodzin, wykonane z różnorodnych materiałów. Bardzo praktycznymi prezentami okazały się być całoroczne kalendarze, ramki z życzeniami, koralikowe magnesy czy breloki, które będą zdobiły mieszkania babć i dziadków.

Uczniowie uwielbiają lepienie z plasteliny oraz tworzenie różnych mas plastycznych. Tego typu aktywności nie zabrakło również w minionym tygodniu. Dzieci samodzielnie zrobiły podkładki pod kubki z masy papierowej, które ozdabiały według własnej inwencji twórczej oraz upominki z barwionej różnymi kolorami zimnej porcelany, oczywiście w tematyce Dnia Babci i Dziadka.

Przygotowywanie podarunków było świetną okazją dla uczniów do wykazania się kreatywnością. Podczas tych zajęć poprzez zabawę dzieci angażowały się i ćwiczyły wiele zmysłów.

Zdaniem naszych uczniów babcia i dziadek to takie osoby, które zasługują na medal za swoją nieskończoną miłość do wnuków, dlatego i ich nie zabrakło wśród prac naszych Świetlików.