Dyrektor Trójki uhonorowany Nagrodą Ministra Edukacji i Nauki

Z przyjemnością pragniemy poinformować, że z okazji Dnia Edukacji Narodowej najwyższym resortowym wyróżnieniem – Nagrodą Ministra Edukacji i Nauki został uhonorowany dyrektor naszej szkoły Dariusz Stachecki. We wtorek 19 października br. w sali sesyjnej Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu odbyła się uroczystość wręczenia nagród ministra i kuratora oświaty.

Podczas tej uroczystości z rąk I. Wicewojewody Anety Niestrawskiej oraz Roberta Gawła Wielkopolskiego Kuratora Oświaty za wybitne osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczej nagrodę ministra odebrał dyrektor Dariusz Stachecki.

W czwartek 21 października w z inicjatywy władz samorządowych Nowego Tomyśla w Nowotomyskim Ośrodku Kultury odbyła się uroczystość, podczas której złożono dyrektorowi Stacheckiemu gratulacje. Z zaproszenia Burmistrza Nowego Tomyśla skorzystali przedstawiciele organu prowadzącego, dyrektorzy szkół i przedszkoli Gminy Nowy Tomyśl, dyrektorzy nowotomyskich instytucji kultury, prezydium Rady Rodziców oraz przedstawiciele naszej szkoły.

Atrakcją spotkania był występ „Kapeli zza Winkla”, która odbierając przed laty nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego zadeklarowała, że chętnie zagra każdemu nowotomyślaninowi, który otrzyma nagrodę ministra. Tak się stało. „Darku, dziś gramy dla Ciebie” – powiedział lider zespołu Bogdan Górny i podkreślił, że robi to z tym większą przyjemnością, że jest byłym nauczycielem Dariusza Stacheckiego.
Podczas uroczystości przekazano okolicznościowe listy gratulacyjne i piękne bukiety kwiatów.

Dziękując za złożone gratulacje i życzenia, dyrektor Stachecki podkreślił, że dziś ma zaszczyt odbierać gratulacje w obecności dwójki swoich byłych nauczycieli – Bogdana Górnego i Lucyny Kończal – Gnap, którzy wcześniej zostali uhonorowani nagrodą ministra. Podkreślił, że najwyższe resortowe wyróżnienie traktuje jako wyraz akceptacji środowiska lokalnego dla podejmowanych inicjatyw oraz uznanie swojej ponad trzydziestoletniej pracy, która przynosi wymierne efekty dzięki znakomitej współpracy z organem prowadzącym, wicedyrektorami, nauczycielami, pracownikami administracji oraz rodzicami.

Z osobnymi gratulacjami i bukietem róż, w czasie nieoficjalnego spotkania z okazji Dnia Edukacji Narodowej, zwrócili się do dyrektora dumni pracownicy „Trójki”. Gratulując tego ogromnego sukcesu, życzyli szefowi sił i wytrwałości w realizacji pomysłów i projektów, których ma zapewne już pełną głowę.

Jolanta Spychała, Dariusz Pilz