DELI Park – nauka i fantastyczna zabawa

10 czerwca klasy 2d i 1e wybrały się na wycieczkę do DELI Parku (Trzebaw). Był to dzień, który od rana do wieczora przepełniony był radosnymi emocjami i dobrą zabawą. Papugarnia ARA – tam wszystko się zaczęło. Przebywanie wśród barwnych i rozgadanych ptaków okazało się niesamowitym przeżyciem, nie tylko dla dzieci. Kolejne atrakcje, które czekały na nas w DELI Parku zostały podzielone na trzy sektory tematyczne, gwarantując nam tym samym ciekawą aktywność na świeżym powietrzu i kreatywną zabawę.

* Sektor pierwszy, to ogrody świata i miniatury najbardziej znanych budowli, które podziwialiśmy z alpinarium (punktu widokowego). Teren ten obsadzony jest różnorodną roślinnością w zależności od typu ogrodu – widoki były przepiękne!

* W sektorze drugim prezentowane są różne gatunki zwierząt (Mini ZOO) oraz ekspozycja gigantycznych modeli owadów, obecnie zagrożonych wyginięciem. Znajdują się tutaj również modele ssaków żyjących w epoce lodowcowej i giga modele leśnych grzybów. Udało nam się także pozować do zdjęć w towarzystwie postaci z bajek.

* Sektor trzeci to Podniebna Eko-Wioska oraz park linowy. Dzięki drewnianym i linowym konstrukcjom umieszczonym na kilku poziomach, mieliśmy okazję poznać poszczególne partie lasu od podszycia po koronę drzew oraz wirtualnie przenieść się do wnętrza drzew i ziemi. Ćwiczyliśmy też swoją zwinność oraz bawiliśmy się na interaktywnym placu zabaw.

Jakby tego wszystkiego było mało, udało nam się również zamówić piękną, słoneczną pogodę, dlatego dziecięce bateryjki podładowaliśmy pysznymi lodami, a resztki energii wykorzystaliśmy na ogromnych, kolorowych dmuchańcach.

To był wspaniały, aktywny i bardzo radosny czas!

Malwina Paszke, Sonia Halasz i Honorata Bruździńska