Czytamy psalmy

W środę 15 listopada 2023 r.  w naszej szkole odbył się konkurs religijny pt. „Czytamy psalmy” . Cieszymy się ogromnie, że po raz kolejny zgromadził on liczną grupę uczniów klas IV-VII,  którzy podjęli się wymagającego zadania zmierzenia się z tekstami Starego Testamentu.

Księga Psalmów licząca 150  poetyckich modlitw jest wyrazem uwielbienia Boga. Niezależnie od okoliczności, w jakich przychodzi nam żyć, w psalmach zawsze możemy odnaleźć odpowiednie słowa, które pomogą nam otworzyć serce przez Bogiem.  Czytanie Pisma Świętego odmienia niezauważalnie nasze życie.

Interpretacji wybranych przez uczniów psalmów przysłuchiwali się zaproszeni goście –  ksiądz Kanonik Grzegorz Walachowski, proboszcz parafii pw. NMP Nieustającej Pomocy w Nowym Tomyślu, Dyrektor Szkoły Dariusz Stachecki oraz katecheci.
Spotkanie uświetniała swoim muzycznym występem uczennica Blanka Kawa.
Wszyscy uczestnicy  otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe, ufundowane przez Radę Rodziców naszej szkoły.

Raz jeszcze dziękujemy za Waszą wrażliwość serca!

Zespół katechetów