Czwartoklasiści korzystają z e-biblio

W drugim tygodniu października uczniowie klas czwartych wzięli udział w zajęciach z edukacji czytelniczo-medialnej. Celem zajęć było zapoznanie uczniów z internetowym katalogiem bibliotecznym dostępnym w module e-biblio z konta Librus Synergia.

Po krótkim wprowadzeniu dotyczącym układu książek w naszej bibliotece, istniejących działów i poddziałów oraz obowiązujących sygnatur zapoznałyśmy uczniów z modułem e-biblio. 

Uczniowie zapoznali się z internetowym katalogiem bibliotecznym dającym możliwość rezerwacji interesujących ich książek. Wszyscy samodzielnie wyszukiwali konkretne tytuły w katalogu, następnie znając już sygnaturę sięgali po książkę na półce.. 

Zawsze nas cieszy obecność uczniów w bibliotece, ale w dobie pandemii, gdy tak ważne jest bezpieczeństwo, zależało nam na uświadomieniu uczniom, że przy pomocy modułu e-biblio można w szybki i łatwy sposób zapoznać się z księgozbiorem biblioteki będąc w domu, zarezerwować interesujący tytuł ze swojego komputera lub smartfona. A następnego dnia zgłosić się do bibliotekarza po odbiór książki. 
Uczniowie bardzo chętnie uczestniczyli w zajęciach.  

Małgorzata Gucia, Renata Kurasińska

 

Udostępnij artykuł:
×
Skip to content