Czerwiec w świetlicy szkolnej – tuż, tuż wakacje

Stało się… dobiegł końca ostatni miesiąc roku szkolnego. Już w czerwcu w naszej świetlicy panowała wakacyjna atmosfera. Wielkimi krokami zbliżało się zakończenie roku szkolnego oraz upragnione wakacje. Ostatni miesiąc roku szkolnego przyniósł nam wiele radości, którą czerpaliśmy z możliwości częstego i dłuższego niż w poprzednich miesiącach, pobytu na boisku szkolnym i na placu zabaw. 

Czerwiec zawsze jest miłym dla dzieci miesiącem, gdyż wtedy przypada ich święto. Również świetlica szkolna co roku stara się uczcić ten dzień, przygotowując dla dzieci wiele atrakcji. Ze względu na pandemię poprzedni Dzień Dziecka uczciliśmy online.  Jednak w tym roku nie zabrakło atrakcji dla dzieci: były balony, piknik na kocach, zabawy na placu zabaw, zabawy chustą animacyjną, malowanie kredą, bańki mydlane, piosenki, a nawet samodzielnie przygotowane pyszne ciasteczka francuskie oraz owocowe smakołyki takie jak arbuz i truskawki. Dzieciom zostały przypomniane ich prawa i obowiązki. To jedno z najważniejszych dni dla dzieci. Podkreślaliśmy jak ważna jest znajomość swoich praw. 

W świetlicy odbyły się także zajęcia ku czci Erica Carle – autora książeczek dla dzieci.  W tym dniu nie zabrakło zabaw sensorycznych, których efektem były piękne, barwne prace plastyczne przedstawiające bohaterów opowiadań Carle’a. Były też zajęcia z Plastyki Ekspresywnej na świeżym powietrzu, malowanie farbami „wakacyjnych obrazów” przy użyciu rąk i pędzli na folii stretchowej.  
Dzieci wykonały mnóstwo letnich pięknych, kolorowych prac plastycznych m.in.: „wakacyjne lornetki”, „arbuzowe wachlarze”  dla ochłody, tworzenie sylwety syrenki z użyciem farb, koralików, brokatu; „słońce”- z różnych materiałów plastycznych, „odbicie w jeziorze”, „piankowe lody” oraz „letnia łąka” 

Wolny czas w świetlicy uczniowie spędzali grając w gry planszowe, układanie kreatywnych koralików oraz budowaniu z klocków przestrzennych konstrukcji. 

Dzieci z grupy pomarańczowe wzięły udział w Międzynarodowym Dniu Pustej Klasy w tym dniu wyruszyli do parku i NOK-u oraz na pyszne lody. A z okazji Święta Muzyki odbył się mini koncert na saksofonie i akordeonie.  Były też zabawy taneczne w rytmie piosenek i układów tanecznych Just Dance. 

Z okazji Dnia Ojca Świetliki przygotowały drobne upominki dla swoich tatusiów i opiekunów: laurki, serduszka, kotyliony, lapbooki oraz breloczki. Uczyli się konstruowania pudełek prezentowych, wierszyków i piosenek oraz zastanawiali się, jaki jest ich tata i co miłego mogą mu powiedzieć w dniu jego święta.  

Chcąc poczuć wakacyjny klimat i uczcić Dzień Oceanów, najmłodsi wykonali prace pt. „podwodny świat”, przedstawiający zwierzęta żyjące w oceanach. 

W związku ze zbliżającymi wakacjami część czerwcowych propozycji dotyczyła bezpieczeństwa w czasie wakacji. Uczniom zostały przypomniane właściwe zasady zachowania podczas letniego wypoczynku w różnych miejscach oraz utrwalały numery alarmowe. 

Tradycyjnie w naszej świetlicy w ostatnich dniach roku szkolnego żegnamy klasy trzecie. Tak też było i tym razem. Dzieci z klasy III wzięły udział w zajęciach kulinarnych, przygotowując samodzielnie desery lodowe. Sprawiło im to wiele radości. 

Życzymy Naszym Świetlikom wspaniałego wypoczynku, słonecznych i bezpiecznych wakacji!  

I do zobaczenia we wrześniu! 

Wychowawcy świetlicy

 

Udostępnij artykuł:
×
Skip to content