Czerwiec w świetlicy szkolnej

Czerwiec jest ostatnim miesiącem przed wakacjami. Obfitował w naszej świetlicy w wiele ciekawych i różnorodnych aktywności, które nie tylko dostarczały dzieciom radości, ale również przygotowywały je do bezpiecznych wakacji.

Podczas zajęć świetlicowych przeprowadziliśmy rozmowy na temat zasad podróżowania oraz bezpieczeństwa nad wodą i w górach. Omawialiśmy również, jak zachowywać się w nowych miejscach i w różnych sytuacjach. Oglądaliśmy filmy edukacyjne o tematyce wakacyjnej.

Czerwiec był również miesiącem kreatywności. Dzieci wykonywały prace plastyczne o tematyce wakacyjnej, które wprowadzały je w letni nastrój i rozwijały ich zdolności artystyczne. Ponadto, z okazji Dnia Ojca, przygotowywaliśmy drobne upominki, które mają sprawić tatom wielką radość.

Wolny czas w naszej świetlicy był poświęcony na rozwijanie logicznego myślenia i wyobraźni. Uczniowie chętnie grali w gry planszowe. Natomiast budowanie z klocków, kolorowych kubków rozwijało ich zdolności manualne i kreatywność. W salach świetlicowych nie zabrakło też zabaw muzyczno-ruchowych, wspólnego śpiewania i swobodnych prób choreograficznych przy dźwiękach ulubionych piosenek.

Czerwiec był także okazją do nauki poprzez zabawę. Jednym z najciekawszych punktów programu była lekcja na temat powstawania wiatru. Dzieci dowiedziały się, skąd bierze się wiatr, jakie są jego rodzaje i jak wpływa na nasze życie. Wykonały papierowe latawce.

Dzieci brały udział w teatrzyku Kamishibai na podstawie bajki pt. „Cztery pory roku i cztery córki”. Kamishibai jest to tradycyjna japońska forma teatrzyku obrazkowego. Składa się z małej, drewnianej sceny, w której umieszczane są ilustracje przedstawiające kolejne obrazy opowieści. Uczniowie nie tylko poznali nową formę teatralną, ale też rozwijali swoje zdolności plastyczne.

Niemałą atrakcją było wyjście do Nowotomyskiego ZOO. Uczestnicy wycieczki zobaczyli wiele gatunków zwierząt, dowiedzieli się o ich życiu i znaczeniu dla ekosystemu. Mieli wyjątkową okazję uczestniczyć w karmieniu lemurów. Pod okiem pracowników ZOO podawali tym miłym zwierzaczkom świeże owoce, dowiadując się jednocześnie o ich diecie i zachowaniu. Było to niezwykle emocjonujące doświadczenie.

Zabawy i gry na świeżym powietrzu były na porządku dziennym. Dzieci spędzały dużo czasu bawiąc się i grając na szkolnym boisku. Wspólne aktywności sportowe nie tylko pozwalały na rozwijanie umiejętności fizycznych, ale także uczyły współpracy i zdrowej rywalizacji. Była to doskonała okazja, aby cieszyć się słoneczną czerwcową pogodą.

Wszystkim uczniom życzymy wspaniałych, aktywnych i radosnych wakacji oraz niezapomnianych przygód!