Byliśmy, zobaczyliśmy, poznaliśmy… Czyli klasy 5d i 6b na wycieczce w Poznaniu

Na zakończenie I semestru w piątek 27 stycznia uczniowie klas 5d i 6b pod opieką nauczycieli p. Marzeny Dach-Kolanko, p. Lucyny Bernaczyk oraz p. Moniki Maciołek wybrali się autokarem do Poznania.
Najpierw obejrzeliśmy nagradzany film S. Spielberga ,,Fabelmanowie”, który pokazuje historię amerykańskiej rodziny w pierwszej połowie XX wieku z czasów początków filmu.

Ten wybitny reżyser przez losy bohatera ukazał swoją niełatwą drogę do sławy. Uczniowie mogli poznać, w jaki sposób kiedyś nagrywano i montowano filmy.
Drugim punktem programu była wystawa Body Worlds. To oryginalna, ale też dla niektórych kontrowersyjna wystawa twórcy metody plastynacji dr. Gunthera von Hagensa. Wystawa prezentuje autentyczne ludzkie ciała. Dzięki niej uczniowie odkrywali tajemnice ludzkiego organizmu, a oglądając eksponaty, dowiedzieli się, jaki styl życia prowadzić, by uniknąć wielu chorób.

Wyjazd był nagrodą za półroczną naukę i stanowił udany wstęp do ferii zimowych.

Marzena Dach-Kolanko