Brązowy medal! Avatara nie będzie.

Rok temu złoty medal i i trener łysy ze szczęścia, tym razem medal brązowy i trener dumny z zespołu, ale….. golenia głowy na Avatara Aanga nie będzie.
Kolejny Finał Wojewódzki w Siatkówce Chłopców za nami. Tym razem w Kaliszu wystąpiły tylko cztery zespoły – zwycięzcy półfinałów, w tym my, oraz zespoły z drugich miejsc. O grze o złoto decydował pierwszy mecz. Nam trafił się gospodarz turnieju. Wyobraźcie sobie walkę w zgiełku, w którym trudno usłyszeć własne myśli a co dopiero próbować się porozumieć. Zaczęliśmy słabo ale i tak nasi wojownicy pokazali charakter. Odrobiliśmy 8 punktów z rzędu (!) wprowadzając przeciwnika w drżączkę lecz przy stanie 22 : 23 w tajemniczych okolicznościach z tablicy wyników zniknął jeden NASZ ciężko wywalczony punkt. Pomimo usilnych poszukiwań już się nie odnalazł a my niestety już się nie podnieśliśmy.

Refleksja taka, że w walce o najwyższe laury trzeba wiele szczęścia i trzeba wykazać się różnorakimi umiejętnościami i przymiotami charakteru. W drugim meczu – w grze o brąz nie daliśmy przeciwnikowi już żadnych szans. Jest medal, są kolejny zaszczytne laury dla naszej szkoły!

Klasyfikacja końcowa finału:

1. Poznań
  2. Kalisz
  3. Nowy Tomyśl
  4. Września

Brązowi medaliści XIX Igrzysk Młodzieży Szkolnej, Finału Województwa Wielkopolskiego w Piłce Siatkowej Chłopców:

Jakub Hajduk – przyjmujący, kapitan zespołu

Jakub Kupsz – libero

Jakub Zuza – rozgrywający

Jakub Kliszewski – wszechstronny

Filip Banaszewski – rozgrywający

Marcin Pukacki – środkowy

Bartosz Szutta – środkowy

Aleksander Biniek – atakujący

Patryk Gomuła – wszechstronny

Marcel Szymański – przyjmujący

Najlepszy zawodnik zespołu: Kuba Kupsz.

GRATULACJE!

Dariusz Pilz, zdjęcia: Izabella Michalak