Balik w świetlicy

Ostatniego dnia przed feriami w świetlicy szkolnej odbył się „Balik karnawałowy”. Dzieci bawiły się w dwóch grupach – klasy pierwsze z jedną grupą klas drugich oraz pozostałe klasy drugie z trzecimi. Celem wspólnej zabawy była  integracja grup świetlicowych. Pierwszy etap zabawy odbył się w świetlicy szkolnej, gdzie dzieci przebrane w piękne kolorowe stroje bawiły się wesoło przy dźwiękach muzyki.

W przerwach między tańcami uczniowie mieli okazję wykazać się w różnych konkurencjach i zabawach m.in. „Odnajdywanie swojej pary”, „Taniec na zmniejszającej się gazecie” „Pociąg” itp. Hitem dnia okazało się malowanie twarzy, do pani Eweliny ustawiła się spora kolejka dzieci zamienianych w fantastyczne postacie.
Na drugi etap zabawy rozeszliśmy się do swoich sal, gdzie na dzieci czekał słodki poczęstunek. Po zaspokojeniu głodu i pragnienia dzieci wróciły do wesołej zabawy już we własnych grupach. Zabawę wspólnie uznaliśmy za udaną i mamy nadzieję, że jeszcze nieraz tak się pobawimy.

wychowawcy świetlicy