Bal karnawałowy i walentynki w klasach drugich

Karnawał to czas, na który czekają wszyscy uczniowie. To moment, kiedy można przebierać się do woli. Balony, konfetti, muzyka i przekąski. Tak właśnie było w klasach drugich dnia 12.02.2021r. W każdej sali odbyły się wspaniałe baliki karnawałowe. Dzień ten, był także okazją do wspólnego świętowania walentynek. Każda z klas spędziła ten czas bardzo ciekawie, a nauczyciele zadbali o to, by nie zabrakło interesujących zabaw i konkurencji.

W klasie 2a dziewczynki przygotowały słodki poczęstunek walentynkowy, który umilił wszystkim bal. Było także wiele zabaw z chustą animacyjną, taniec z balonikiem i zabawa w krzesełka. Uczniowie mieli przepięknie przygotowane stroje i świetnie się bawili. W klasie 2b na początku dzieci zaprezentowały swoje stroje karnawałowe. Następnie wszyscy  wzięli udział w zabawach tanecznych i ruchowych. Nie zabrakło także jedzenia bananów na czas bez użycia rąk. Każdy zwycięzca otrzymał nagrodę. Kulminacyjnym momentem był wybór królowej i króla balu. Tańcom towarzyszyły uśmiechy i miła atmosfera.

Klasa 2c brała udział w takich zabawach jak: muzyczne krzesła, gorący ziemniak, butelka i taniec w parach z balonem. Oczywiście każdy uczeń był przebrany za postać z bajek lub filmów. Oprócz zabawy tanecznej był także poczęstunek w formie bufetu. Uczniowie otrzymali także walentynki od tajemniczych wielbicieli, a na zakończenie zabawy zjedli ze smakiem pyszną pizzę. Klasa 2d swoją zabawę karnawałową rozpoczęła wspólnym śpiewaniem karaoke. Nie zabrakło także zabawy z krzesłami, tańca „ludzie do ludzi” ze zmianą partnera oraz szalonej „Makareny”. Główną atrakcją była rewia mody, podczas której każdy uczeń walczył o tytuł najlepszego stroju karnawałowego. Wszyscy świetnie się bawili.

Balik w każdej klasie okazał się udaną i bardzo miłą zabawą dla wszystkich. Był on okazją do integracji i swobodnych, wspólnych pląsów. Dzieci przebrane w kolorowe stroje, wcieliły się w bohaterów znanych bajek, filmów i nie tylko. Było wiele uśmiechów, radosnych zabaw i tańców, które sprawiły, że tegoroczny karnawał na długo zostanie w pamięci.

wychowawcy klas drugich