Andrzejki w naszej szkole

Wigilia świętego Andrzeja, czyli popularne andrzejki,  od dawien dawna były kojarzone z wróżbami. Tego dnia dziewczęta próbowały dowiedzieć się czegoś o swojej przyszłości. Natomiast młodzieńcy spotykali się na podobne wróżby w wigilię świętej Katarzyny, czyli  24 listopada. Jednak z czasem katarzynki uległy zapomnieniu. Obecnie obrzędy są połączone i obchodzone jako tradycyjne andrzejki. Stają się też idealnym pretekstem do spędzenia niezapomnianego czasu w gronie kolegów i koleżanek.

Podczas zabawy śmiechu było co niemiara. Kolorowe stroje, światło świec oraz śnieg za oknem sprawiły, że atmosfera była pełna magii. Wszyscy dobrze się bawili, tradycyjnie świętując  dzień czarów i magii.

Marzena Dach-Kolanko