Akcja charytatywna na rzecz osób bezdomnych i potrzebujących

Przez ostatnie dwa tygodnie w naszej szkole trwała akcja charytatywna na rzecz osób bezdomnych – podopiecznych poznańskiego Stowarzyszenia „Zupa Na Głównym”, które działa od ponad dwóch lat. „Zupa” zrzesza wolontariuszy, którzy dobrowolnie spotykają się w każdą sobotę na poznańskim dworcu, gdzie osobom najbardziej potrzebującym rozdawana jest żywność (zupa, kanapki, ciasto) oraz ubrania. Chęć niesienia pomocy innym sprawiła, że w tegorocznej zbiórce wzięło udział mnóstwo osób – uczniowie, ich rodzice i nauczyciele.

Dzięki wspólnemu zaangażowaniu społeczności szkolnej, 4 grudnia spod murów szkoły odjechał samochód wypełniony po brzegi darami. Z całego serca dziękuję każdemu, kto włączył się w akcję. Po raz kolejny pokazaliśmy, że mamy wielkie serca!

Kinga Laskowska-Szofer