Trójka na IX Przystanku: Biblioteka!

W sobotę 14 września przed nowotomyską Biblioteką Publiczną na uczniów naszej Trójki czekała nie tylko świetna pogoda, ale również ciekawa impreza. Tego dnia bowiem po raz dziewiąty wystartował Przystanek: Biblioteka! – impreza plenerowa organizowana przez bibliotekarzy i biblioentuzjastów. W tym roku hasło patronujące brzmiało: „Trzy Dekady Wolności”. Na mieszkańców czekały trzy „przystanki”, które swoją tematyką obejmowały dziesięciolecia w historii Polski, a były to dekady: 1989 – 1999, 1999 – 2009 oraz 2009 – 2019.

Uczniowie Trójki nie tylko brali udział w przygotowanych zadaniach i konkurencjach, ale również włączyli się w wykonywanie scenografii na „przystankach” oraz przeprowadzali szereg konkurencji dla mieszkańców.

Szczególne podziękowania należą się grupie uczniów z klas 6a i 6e, którzy ochoczo pracowali, zdobywając nowe doświadczenia.

Przystanek pokazał, że zdobywać wiedzę z historii można również w atrakcyjny sposób poprzez zabawę.

Marzena Dach-Kolanko, Anna Przybylska