Sukcesy w badmintonie

Do bardzo udanych można zaliczyć ostatnie występy uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w badmintonie. Pierwszym turniejem był udział w eliminacjach powiatowych Drużynowych Mistrzostw w Badmintonie Gimnazjady SZS 2017 r. Zespoły wystąpiły w składzie : Iga Buda, Kornelia Łeszyk, Aleksandra Kurkowiak, oraz chłopcy : Jan Pietrzak, Patryk Gomuła i Łukasz  Śniadecki. Obydwa zespoły zdobyły Mistrzostwo Powiatu, wywalczając awans do zawodów rejonowych.

Ważnym sprawdzianem przed zawodami szczebla rejonowego był udział w Międzywojewódzkim Turnieju w Świebodzinie. W tym, jak zwykle dobrze obsadzonym turnieju wystartowało 115 zawodników i w tak silnej konkurencji Patryk Gomuła zajął drugie miejsce, Łukasz Śniadecki trzecie, a pozostali zawodnicy Iga Buda, Aleksandra Kurkowiak i Jan Pietrzak zajęli miejsca 5-8. Ostatnim, ale jakże ważnym występem były Mistrzostwa Rejonu Poznań Teren Zachód, który jest najsilniejszym rejonem w Wielkopolsce w tej dyscyplinie sportu. Reprezentacja w składzie Iga Buda, Julia Opaska – dziewczęta i Jan Pietrzak, Patryk Gomuła, Łukasz Śniadecki – chłopcy, wywalczyła Wicemistrzostwo Rejonu i w kategorii chłopców, po raz kolejny, uzyskała awans do finału wojewódzkiego tej konkurencji. Zawody odbywały się w pięknej, nowo otwartej hali sportowej w Puszczykowie. W związku z termomodernizacją  naszej hali treningi badmintonistów odbywają się w Szkole Podstawowej nr 1 – wtorki od 17.00 do 18.30 i w czwartki od 16.30 do 18.00.