100 kartek wielkanocnych od Świetlików

Wzorem ubiegłego roku, dzieci z klas IIa i IIc, uczęszczające do świetlicy szkolnej, zaangażowały się w pomoc dla poznańskiego wolontariatu. Stowarzyszenie „Zupa na Głównym”, które przez cały rok, w każdą sobotę na Dworcu Głównym w Poznaniu rozdaje żywność ubogim i potrzebującym, otrzyma od naszych drugoklasistów 100 własnoręcznie przygotowanych, kolorowych kartek wielkanocnych z życzeniami dla swoich  podopiecznych.

Przygotowania trwają, dzieci wkładają w wykonanie kartek mnóstwo pracy, chcąc, aby ich świąteczne pocztówki sprawiły radość i wywołały uśmiech na twarzach osób potrzebujących.
Przygotowujemy też mnóstwo torebek śniadaniowych do pakowania żywności, w których znajdą się kanapki i słodkości wielkanocne dla „zupowiczów”.
O naszych działaniach można przeczytać na facebookowym profilu „Zupa na Głównym”.

Pani Wioleta, która koordynuje akcją pomocy ubogim, przesyła Świetlikom podziękowania i uściski.

Kinga Walla