Wizyta w Szkole Muzycznej

1 marca uczniowie klas IIA i IIC, uczęszczający do szkolnej świetlicy, odwiedzili Państwowa Szkołę Muzyczną I stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Nowym Tomyślu. Dzięki uprzejmości dyrekcji PSM mogliśmy wysłuchać koncertu, przygotowanego przez dzieci, grające na różnych instrumentach. W kameralnej sali koncertowej rozbrzmiały dźwięki gitary, skrzypiec, wiolonczeli, trąbki, klarnetu, pianina, akordeonu i ksylofonu.

Nauczyciele opowiedzieli nam o budowie poszczególnych instrumentów oraz o tym, jak wygląda nauka w PSM.
Następnie zwiedziliśmy budynek Szkoły, zaglądając do sali perkusyjnej, akordeonowej, do szkolnej biblioteki, sekretariatu, czy sali rytmiki.
Bogatsi w wiedzę muzyczną i niezapomniane wrażenia, pożegnaliśmy pracowników PSM z uśmiechem. Kto wie, być może wśród Świetlików znajdzie się przyszły muzyk?

Kinga Walla