Świetliki napisały list do Prezydenta RP

W bieżącym roku szkolnym dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej z klas IIA i IIC podejmują wiele działań związanych z podtrzymywaniem tradycji pisania listów. Zaczęło się od nauki adresowania koperty i przesyłania sobie krótkich liścików we własnoręcznie wykonanych i ozdobionych kopertach. Dzieci dowiedziały się kim jest adresat i nadawca, gdzie nakleja się znaczek pocztowy, czym jest akapit, jakich zwrotów używa się na początku i na końcu listu etc.

Następnie wzięliśmy udział w akcji Ogólnopolskiej Świetlicowej Wymiany Pocztówkowej, która przyniosła nam ponad 60 pocztówek z pozdrowieniami od dzieci ze szkół w całym kraju.
Dzięki akcji Marzycielska Poczta mogliśmy przesłać listy, rysunki i pozdrowienia do wielu chorych dzieci, rówieśników naszych uczniów.

Teraz nadszedł czas na list do Głowy Państwa! Zawarliśmy w nim wiele pytań dotyczących pełnionej przez Prezydenta funkcji. Dzieci dołączyły również rysunki i laurki dla Pierwszej Damy. W naszym liście opisaliśmy wiele ciekawostek związanych z Nowym Tomyślem oraz tradycji naszej Szkoły. Wspomnieliśmy też o różnych działaniach, które podejmujemy podczas zajęć świetlicowych. W kopercie wypełnionej upominkami znalazło się też nasze grupowe zdjęcie.

Teraz pozostaje nam cierpliwie czekać na odpowiedź.

Kinga Walla