100 biegaczy na 100 – lecie

123. Tyle lat naród polski żył w niewoli. W bieżącym roku obchodzimy setną rocznicę odzyskania niepodległości. Szkoła Podstawowa nr 3 im. Feliksa Szołdrskiego w Nowym Tomyślu celebruje tę rocznicę kilkudziesięcioma działaniami edukacyjnymi, artystycznymi i sportowymi, w których uczestniczą uczniowie i nauczyciele. Jednym z tych działań była symboliczna sztafeta, która odbyła się w miniony czwartek na Placu Niepodległości w Nowym Tomyślu. Po uroczystym złożeniu kwiatów pod Pomnikiem Powstańców Wielkopolskich trzyosobowe reprezentacje każdej z 33 klas szkoły, począwszy od „maluchów” z klas pierwszych a skończywszy na młodzieży z klas gimnazjalnych, ubrane w białoczerwone barwy, wykonały honorową rundę z flagą państwową wokół placu.

Po zakończeniu sztafety odśpiewano wszystkie cztery zwrotki hymnu państwowego. Była to niezła lekcja patriotyzmu z pożytkiem dla zdrowia.

Dariusz Pilz
Fotoreportaż: Wiesława Skoczylas