Noc w szkole

W piątek, 27 września, około godziny 18:00, uczniowie klasy 5e pojawili się w szkole, aby spędzić tam noc. Ich bagaże były tak duże, jakby zamierzali pozostać w Trójce co najmniej przez tydzień. Rodzice, którzy przybyli razem z nimi, dostarczyli ogromne ilości smakołyków.  Po przygotowaniu miejsc noclegowych przyszedł czas na aktywność fizyczną. Dziewczęta poprowadziły aerobik i pokazały, w jaki sposób tańczy się Belgijkę (co nie było łatwe). O godzinie 20.00 uczniowie zjedli wspólną kolację, którą zapewnili im rodzice. Były same pyszności – pizza, nuggetsy oraz frytki. Po posiłku nastał czas na gry i zabawy integracyjne, zręcznościowe oraz logiczne.  Dziewczęta rywalizowały z chłopcami i pozwoliły im wygrać. Przez cały wieczór działał salon kosmetyczny, w którym można było wykonać makijaż i wystylizować paznokcie. Podczas pokazu mody, rewii zabawnych strojów oraz seansu filmowego „W głowie się nie mieści 2” było mnóstwo śmiechu. O północy, w świetle latarek, uczniowie wysłuchali „opowieści z dreszczykiem”, których autorami byli ich koledzy i koleżanki z klasy. Latarki przydały się też do tworzenia cieni zwierząt na ścianie. Po tylu atrakcjach zmęczenie dało o sobie znać. Muzyka relaksacyjna pomogła się wyciszyć i zasnąć, choć sen nie trwał długo. O godzinie 6.00 nastąpiła pobudka. Pani Marzena przygotowała na śniadanie pyszne tosty z szynką i serem, a pani Marlena pomogła uczniom spakować się i posprzątać salę. O godzinie 8:00 stęsknieni rodzice przybyli po swoje zmęczone, ale zadowolone dzieci, które spędziły w szkole noc pełną wrażeń.

Marlena Jarczewska, Marzena Lemańska