Gminny Festiwal Sztafet Lekkoatletycznych – jedno złoto i trzy brązy.

19 września br. na nowo oddanym do użytku Stadionie Miejskim w Nowym Tomyślu odbył się Gminny Festiwal Sztafet Lekkoatletycznych.

Chłopcy z rocznika 2012 i młodsi (kategoria dzieci) rywalizowali w sztafecie 4 x 100 metrów i sztafecie szwedzkiej, w której czterech zawodników kolejno pokonuje dystans 100, 200, 300 i 400 metrów.

Sztafeta 4 x 100 m w składzie: Tomasz Koza, Nikodem Pluskota, Ksawery Protas i Jakub Skwarcz zajęła pierwsze miejsce i awansowała do ćwierćfinału wojewódzkiego!

Sztafeta szwedzka w składzie: Karol Kondrat (100 m), Filip Piosik (200 m), Marcel Bąbliński (300 m) i Bartosz Lipski (400 m) wywalczyła trzecie miejsce.

W kategorii młodzieży szkolnej dwukrotnie stanęliśmy na najniższym stopniu podium.

Sztafetę 4 x 100 metrów tworzyli: Feliks Hałas, Łukasz Izydorek, Oskar Lisek i Dawid Piotr.

W sztafecie olimpijskiej pobiegli: Dawid Nowakowski (100 m), Mikołaj Kmiećkowiak (200 m), Tomasz Woga (400 m) i Łukasz Szuwalski (800 m).

Mariusz Rychter