5 a i 5 e na pikniku edukacyjnym

W czwartek, 19 września br. na piknik edukacyjny w ramach projektu Odn@wiamy udali się uczniowie klas: 5 a oraz 5 e. Impreza została zorganizowana przez Fundację Zaraz Wracam, Nowotomyski Ośrodek Kultury, Organizację Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego RLG Relectra Polska oraz zakład Elektrorecykling S.A.

Przy muszli koncertowej na uczniów czekało mnóstwo atrakcji. Mogli samodzielnie rozkręcić komputer oraz sprawdzić wytrzymałość niektórych urządzeń. Dowiedzieli się, jak postępować ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektrotechnicznym oraz jakie surowce można odzyskać z elektroodpadów. Każdy miał okazję stworzyć świeczkę z wosku pszczelego oraz według własnego pomysłu ozdobić płócienną torbę.

W ramach pikniku odbył quiz wiedzy o odpadach. Pięcioosobowa drużyna z naszej szkoły (w składzie: Zosia, Bianka, Julia, Marcelina i Evelina) rywalizowała z zespołem ze Szkoły Podstawowej nr 1. Pojedynek, w którym liczyła się nie tylko wiedza, ale też refleks był bardzo wyrównany. Zwyciężyły nasze dziewczęta.

Piknik, w czasie którego uczniowie uzyskali wiele przydatnych informacji był też dla nich świetną zabawą.

Marlena Jarczewska