Dzień kropki

Dzień Kropki, znany również jako International Dot Day, obchodzony jest 15 września i ma na celu promowanie kreatywności, odwagi w wyrażaniu siebie oraz rozwijanie talentów u dzieci i młodzieży.

Inspiracją do tego święta stała się książka „The Dot” autorstwa Petera H. Reynoldsa, opowiadająca o małej dziewczynce o imieniu Vashti, która dzięki jednej małej kropce odkrywa w sobie artystyczny potencjał.

W naszej szkole  Dzień Kropki stał się okazją do różnorodnych działań kreatywnych. Powstały prace plastyczne, których motywem przewodnim była oczywiście KROPKA.

Odbywały się zajęcia, które zachęcały do rozwijania wyobraźni i odkrywania swoich pasji. Prowadzono rozmowy o tym, jak ważna jest wiara w siebie i swoje możliwości.

Wielu uczniów przyszło do szkoły ubranych w stroje z motywem KROPKI, co dodatkowo wzmacniało poczucie wspólnoty i radości z udziału w tym dniu. Dzięki tym działaniom Dzień Kropki w naszej szkole stał się nie tylko zabawnym świętem, ale także wartościową lekcją o odkrywaniu własnych talentów i rozwoju osobistym.

Pamiętaj, że każda kropka może być początkiem czegoś wielkiego!

Nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej