Chcemy być zdrowi!

Szkoła jest miejscem, które przygotowuje młodych ludzi nie tylko do następnego etapu edukacji, ale również do życia, w tym do dokonywania „zdrowych” wyborów. Wszyscy bowiem wiemy, że zdrowie jest wartością nadrzędną i należy o nie dbać już od najmłodszych lat. W kwietniu i maju wszystkie klasy podjęły działania  związane z promowaniem zdrowego stylu życia. W tym roku szkolnym szczególny nacisk położyliśmy na aktywność fizyczną, kształtowanie właściwych nawyków żywieniowych i życie bez używek.

Uczniowie wykonywali plakaty, układali rymowanki, rozwiązywali rebusy i krzyżówki. Wszystkie, przydzielone zadania zrealizowały następujące klasy: 4a, 4b, 4e, 7a, 7b, 7c oraz klasy gimnazjalne –  2d, 2e, 2g, 3d i 3f. Uwieńczeniem naszej pracy jest wystawa na łączniku szkolnym.
Gratulujemy wszystkim uczniom pomysłowości i dziękujemy za zaangażowanie. Mamy nadzieję, że zdrowy tryb życia będzie towarzyszył nam codziennie, a nie tylko z okazji Miesiąca Zdrowia.

Marlena Jarczewska, Arleta Kucz, Alicja Mieleszczuk