Rozstrzygnięcie konkursu na „Kulinarny Hit Trójki”

Szkoła to nie tylko przestrzeń, gdzie nasi uczniowie ciężką pracą zdobywają wiedzę i umiejętności, ale również miejsce, w którym mają możliwość odkrywać i rozwijać swoje pasje i zainteresowania. Okazją do tego typu działań stał się konkurs na „Kulinarny Hit Trójki”. Była to już czwarta edycja tego konkursu i podobnie jak poprzednie, cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem.

Zadanie konkursowe polegało na własnoręcznym (w przypadku młodszych dzieci oczywiście z pomocą rodziców) przygotowaniu swojego ulubionego dania, udokumentowaniu tego w postaci zdjęć, prezentacji multimedialnej lub filmu i przesłaniu wraz z przepisem organizatorom konkursu.
Do  konkursu zostały zgłoszone dwadzieścia cztery prace, tak ciekawe, tak różnorodne i tak „smakowicie” przedstawione, że wyłonienie zwycięzcy okazało się ogromnym wyzwaniem, dlatego też, tradycyjnie już o pomoc w ocenie prac poprosiliśmy osobę, która zawodowo zajmuje się gotowaniem i publiczną prezentacją swoich dzieł sztuki kulinarnej, autorkę bloga „Kuchenne Mecyje” – naszą absolwentkę panią Kingę Nożyńską.   Jury konkursu postanowiło wyłonić zwycięzców w dwóch kategoriach: „Hit Trójki Danie Główne” i „Słodki Hit Trójki”

„Hit Trójki Danie Główne”

I miejsce –  Julia Rajewska z klasy 5a za „ Zieloną sałatkę”
II miejsce – Dominika Józefiak z kl. 8b za „Ryż z kurczakiem w sosie sojowym”
III miejsce – Brunon Kędzia z kl. 3a za „Roladki na sałatce z cukinii”
Wyróżnienie – Hania Prusinowska z kl. 2e ze „Pierogi”

„Słodki Hit Trójki”
I miejsce – Emilia Sukiennicka z kl. 3e za „Deserek Emilki”
II miejsce –  Aleksandra Parniewicz z kl. 8a za „Tarte z kremem patissier”
III miejsce –  Bartek Jandy z kl. 2c za „Czekoladową truskawkę”
Wyróżnienie – Julia Wojciechowska z kl. 2e za „Szarlotkę”

Uroczystego wręczenia dyplomów laureatom konkursu, dokonał dyrektor szkoły Dariusz Stachecki.  Nagrody dla zwycięzców ufundowała Rada Rodziców oraz pani Kinga Nożyńska za co serdecznie dziękujemy.

Gorąco dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie, gratulujemy wspaniałej pasji, życzymy wielu smakowitych dań w Waszym wykonaniu i rozwijania Waszych kulinarnych zainteresowań i oczywiście zapraszamy do kolejnych edycji konkursu.

Dorota Parniewicz, Honorata Brużdzińska