Och, te walentynki…

Jednym z ulubionych zwyczajów ludzi na całym świecie są walentynki. Ich historia w Polsce nie jest zbyt długa, bo święto zakochanych w kraju nad Wisłą obchodzimy od lat 90. XX wieku. Polacy po okresie PRL-u byli początkowo niechętni zachodnim zwyczajom, ale walentynki szybko stały się jednym z naszych ulubionych świąt.

Zwyczaje walentynkowe w Polsce przyjęły formę obdarowywania się upominkami i kartkami walentynkowymi.

14 lutego stał się też w naszej szkole okazją do organizowania spotkań klasowych, wręczenia słodkich upominków i oczywiście obdarowania bliskich sercu osób kartkami walentynkowymi.

Nic więc dziwnego, że skrzynka walentynkowa parę razy była wypełniona po brzegi. Samorząd uczniowski zorganizował pocztę walentynkową. Na kartki z oznakami sympatii roznoszonymi przez szkolne listonoszki z bijącym sercem czekał niejeden uczeń. W tym roku także Rada Rodziców dla każdego przygotowała słodką niespodziankę

Marzena Dach-Kolanko