3TV – Startuje Trójkowa Telewizja!

Dzięki programowi „Laboratoria Przyszłości” nasza szkoła wzbogaciła się o sprzęt multimedialny, dzięki któremu możemy rejestrować życie naszej szkoły. Dlatego powstała inicjatywa utworzenia klubu reporterów oraz studia telewizyjnego.

Uczniowie biorący udział w zajęciach „Laboratorium STEAM” mieli okazję zapoznać się z obsługą sprzętu, poznać tajniki wideofilmowania, zachowania przed kamerą a także montażu filmów. Również spora grupa nauczycieli brała udział w szkoleniu „Wideo w edukacji”, podczas którego zgłębiała zasady kompozycji obrazu, podstawy montażu oraz obsługi sprzętu, który znajduje się na wyposażeniu szkoły.

Opiekunem Studia Telewizyjnego Trójki jest pan Piotr Witczak, już w styczniu rozpoczną się regularne zajęcia klubu reporterów. A dziś z dumą prezentujemy premierowy odcinek naszego programu. Zapraszamy do oglądania!

Mamy nadzieję, że się podobało. Chcemy w takiej formie relacjonować trójkowe wydarzenia. Pan Witczak i grupa reporterów już myśli o drugim odcinku reportażu.