Emilka laureatem II Ogólnopolskiego Konkursu Plastyczno-Literackiego „Piszę, Ilustruję i Wydaję – Moja Książka w Drodze do Nobla.

Konkurs, zainspirowany Nagrodą Nobla dla Olgi Tokarczuk i Herty Müller, polegający na stworzeniu przez dzieci swojej oryginalnej książki, miał być ciekawą przygodą, zachętą do eksperymentów z formą, obrazem i/lub tekstem, doświadczeniem bycia twórcą-autorem, literackim kombinatorem, nie jedynie odbiorcą sztuki i literatury.

Prace konkursowe oceniało jury w składzie:

Art. Plastyk – p. Henryk Kłosiński – przewodniczący
mgr filologii polskiej – p. Tadeusz Krajewski
mgr bibliotekarstwa – p. Tomasz Szulc
Małgorzata Lewandowska – sekretarz, koordynator konkursu.

Decyzją jury uczniowie naszej szkoły:

Emilia Andrzejewska uczennica klasy 4b zajęła III miejsce
Aleksander Szymański uczeń klasy 4a otrzymał wyróżnienie.

26 listopada Emilka wraz ze swoimi rodzicami uczestniczyła w finale konkursu połączonego z otwarciem wystawy i wręczeniem Laureatom nagród w Młodzieżowym Domu Kultury nr 2 w Bydgoszczy. Miała także przyjemność uczestniczyć w warsztatach z book foldingu, które poprowadził pracownik Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bydgoszczy.

Gratuluję Emilii i Aleksandrowi, dziękuję wszystkim uczestnikom tegorocznego konkursu za przygotowanie interesujących, niepowtarzalnych, eksperymentalnych książek.

Danuta Reiman