Migamy – uczymy się i bawimy

Język migowy okazał się dla uczniów klasy 2a naszej szkoły bardzo atrakcyjną formą nauki i zabawy. Przekonaliśmy się o tym, realizując Moduł I Interdyscyplinarnego Projektu Edukacyjnego „Migowy dla dzieci” organizowanego przez MiguMig – zabawy z językiem migowym.

Dzięki pani Dobrosławie Horbacz z Paluszkowych Rozśpiewanek poznaliśmy historię kolorowej piłki i nauczyliśmy się migać nazwy kolorów. Przy okazji wykonaliśmy eksperyment i obserwowaliśmy jak wędruje woda ze szklanki do szklanki.
Kolejnym krokiem było nazywanie emocji i pokazywanie ich w języku migowym. Umiejętności te wykorzystujemy w codziennej pracy w czasie zajęć lekcyjnych.
Nauka języka migowego okazała się przyjemną zabawą i z niecierpliwością czekamy na zadania z kolejnego modułu.

Renata Oględzińska