Czytamy psalmy

8 listopada br. w naszej szkole odbyło się spotkanie Czytamy Psalmy. Zaproszenie do udziału w wydarzeniu przyjęło dwudziestu uczniów. Przybyli także goście-proboszczowie obu nowotomyskich parafii-ks.Grzegorz Walachowski i ks.Krzysztof Ratajczak. Obecny był dyrektor szkoły Dariusz Stachecki.

Dzieci ze skupieniem przeczytały dwadzieścia wersów wybranego Psalmu. Podczas wykonania  uczniowie byli świadomi czytania Słowa Bożego;czytali powoli,ze skupieniem,podkreślając barwą głosu uznane przez Nich ważne słowa.Czytali płynnie,ze zrozumieniem treści.
Pan dyrektor podkreślił fakt mistyki spotkania-odczuwalną ciszę i skupienie./…/ Kapłani docenili odwagę publicznego głośnego odczytania Słowa Bożego i zaprosili dzieci do udziału w liturgii w parafiach.
Uczennica Bianka Kawa zaśpiewała na początku i na końcu spotkania utwory muzyczne. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz niespodzianki.
Dziękujemy Stwórcy za dar tego spotkania i zapraszamy do modlitwy treścią Psalmów.

Uczniowie biorący udział w spotkaniu  Czytamy Psalmy:
1 Lilian Szulc
2 Kinga Buda