Wybory do Samorządu Uczniowskiego

Wrzesień to miesiąc, w którym rozpoczynają swoją pracę nowe samorządy klasowe. Ich przedstawiciele stanowią zarząd szkolnego Samorządu Uczniowskiego i to właśnie oni mogą kandydować na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. W tym roku szkolnym zgłosiło się sześcioro kandydatów: Martyna Junik, Blanka Kawa, Franciszek Puk, Borys Skotarek, Julia Szczepańska oraz Alicja Zborała.

Kandydaci w tygodniu poprzedzającym wybory spotykali się w świetlicy szkolnej ze swoimi wyborcami, przedstawiali swoje propozycje działań, zachęcali do głosowania. We wtorek 11 października uczniowie klas 4-8 mogli zagłosować na swojego kandydata. Decyzją uczniów przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego SP3 w roku szkolnym 2022/2023 została Alicja Zborała z klasy 8c, a jej zastępcami Borys Skotarek z klasy 8a i Blanka Kawa z 4d.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy owocnej pracy w samorządzie.

Marzena Dach-Kolanko