Z wizytą w Ogrodzie Zoologicznym

W miniony czwartek uczniowi kl. 4a podczas Dnia z Wychowawcą wybrali się do Ogrodu Zoologicznego w Nowym Tomyślu. Wizyta obfitowała w liczne atrakcje. Bardzo sympatyczny przewodnik – wieloletni pracownk zoo w ciekawy i zrozumiały sposób opowiedział dzieciom o niezwykłym świecie zwierząt, które w naturalnych warunkach żyją na różnych kontynentach, w odmiennych sterfach klimatycznych.

Czwartoklasiści mogli uczestniczyć w karmieniu podopiecznych zoo, które obecnie sprawuje opiekę nad około 300 zwierzętami. Przyjrzeli się z bliska obowiązkom poszczególnych osób tam pracujących, którzy z wielką troską i oddaniem zajmują się mieszkańcami zoo. Nielada atrakcją okazał się pobyt w klatce z bardzo łasymi na słodkie przekąski (rodzynki) lemurami. Koniec wizyty uprzyjemnił przejazd bryczką.

Następnie klasa udała się na piknik do pobliskiego Parku Feliksa.

Monika Maciołek