Rozstrzygnięcie konkursu na „Kulinarny Hit Trójki”

W poniedziałek 13 czerwca miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu na Kulinarny Hit Trójki. To już trzecia edycja tego konkursu i podobnie jak w latach ubiegłych cieszył się on bardzo dużym zainteresowaniem. Zadanie konkursowe polegało na własnoręcznym (w przypadku młodszych dzieci oczywiście z pomocą rodziców) przygotowaniu swojego ulubionego dania, udokumentowaniu tego w postaci zdjęć, filmu lub prezentacji multimedialnej i przesłaniu wraz z przepisem organizatorom konkursu.

Do konkursu zostało zgłoszonych ponad dwadzieścia prac, tak ciekawych, tak różnorodnych i tak „smakowicie” przedstawionych, że wyłonienie zwycięzcy okazało się nie lada wyzwaniem, dlatego też o pomoc w ocenie prac poprosiliśmy osobę, która zawodowo zajmuje się gotowaniem i publiczną prezentacją swoich dzieł sztuki kulinarnej – autorkę bloga kulinarnego „Kuchenne Mecyje” – naszą absolwentkę Kingę Nożyńską. W efekcie jury konkursu w składzie: Małgorzata Paszke, Ewelina Bańkowska, Kinga Nożyńska i Dorota Parniewicz postanowiło wyłonić zwycięzców w dwóch kategoriach: „Hit Trójki Danie Główne” i „Słodki Hit Trójki”

„Hit Trójki Danie Główne”

I miejsce Bartłomiej Jandy z kl. 1c za „Kolorowe bakłażany”
II miejsce – Mikołaj Nowak z kl. 7c za „Tortillę”
III miejsce – Emilia Szulc z kl. 1c za „Kolorowe kanapki”

Wyróżnienie – Kornel Strzałokowski z kl. 5b za „Zapiekankę”
Wyróżnienie – Szymon Ciesielski z kl.2d za „Domową tortillę z grillowanym kurczakiem”

„Słodki Hit Trójki”

I miejsce – Klara Kowalska z kl. 7a za „Deser chia”
II miejsce – Brunon Kędzia z kl. 1a za „Sernik”
III miejsce – Kinga Buda z kl. 3a za „Jezioro łabędzie”

Wyróżnienie – Bianka Wiśniewska z kl. 2a za „Ciasto czekoladowe”
Wyróżnienie – Jan Guzik z kl. 3d za „Babeczki”

Uroczystego wręczenia dyplomów laureatom konkursu, dokonała Pani Wicedyrektor szkoły Jolanta Spychała, która doceniając kunszt pracy młodych kucharzy, wyraziła nadzieję, że być może mamy w naszym gronie przyszłego „MasterChef’a” 🙂

Nagrody dla zwycięzców konkursu ufundowała Rada Rodziców oraz nasza jurorka pani Kinga Nożyńska za co serdecznie dziękujemy.
Gorąco dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie, gratulujemy wspaniałej pasji, życzymy wielu smakowitych dań w Waszym wykonaniu i rozwijania Waszych kulinarnych zainteresowań.

Dorota Parniewicz, Ewelina Bańkowska