Warsztaty czekoladowe

2 grudnia 2021 roku uczniowie klas: 1d, 2a, 2b, 2d oraz 2e mieli przyjemność uczestniczenia w WARSZTATACH CZEKOLADY. Niektórzy dowiedzieli się o tym dosłownie na chwilę przed samymi warsztatami, odczytując drugie zadnie z Klasowego Kalendarza Adwentowego: BAWCIE SIĘ DZIŚ SŁODKO, BAKALIOWO I CZEKOLADOWO!

Jak łatwo się domyślić, radości nie było końca.
A jak przebiegała realizacja naszego słodkiego zadania? Z samego rana do naszej szkoły zawitała przemiła Pani, która przyjechała do nas aż z Torunia. Już o 8:00 wszytko było przygotowane dla pierwszej grupy. Od samych drzwi witał nas przemiły, słodki, czekoladowy zapach, a oczom ukazała się czekoladowa fontanna. Emocje sięgały sufitu. Pani, która prowadziła zajęcia, rozpoczęła je od opowiedzenia nam historii czekolady, nie zabrakło przy tym humorystycznych anegdot i niekontrolowanych wybuchów… śmiechu. Rozmawialiśmy też o składnikach czekolady oraz o pochodzeniu ziarna kakaowca. Najbardziej zaskoczyło nas, że ziarno kakaowca, które jest wielkości pięści dorosłej osoby, wystarcza na przygotowanie zaledwie jednej tabliczki czekolady.

Podczas tych wspaniałych warsztatów uśmiechy nie schodziły z dziecięcych twarzy. To był przemiły dzień, po którym zostały nam na pamiątkę czekoladowe serca, radosne zdjęcia i cudownie słodkie wspomnienia!

Nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej