Wyjazd do Leśnictwa Smolarnia Nadleśnictwo Bolewice

W październiku klasa 3b, 3c i 3d w ramach realizacji tematów związanych z lasem, wybrały się na wycieczkę do Leśnictwa Smolarnia Nadleśnictwo Bolewice. Po dotarciu na miejsce uczniowie uczestniczyli w lekcji edukacyjnej, którą prowadziła pani Jolanta Gaczyńska. Dzieci dowiedziały się na czym polega praca leśnika, jakie możemy spotkać zwierzęta w lesie oraz jakie panują w nim zasady zachowania.

Uczniowie przeszli ścieżką edukacyjną, mieli również możliwość obserwowania przez lupę jak wygląda z bliska liść lub grzyb. Na zakończenie dzieci wraz z wychowawczyniami odpoczęły przy przygotowanym wcześniej ognisku, oczywiście nie zabrakło smażenia kiełbasek i wspólnych zabaw.
Wyjazd umożliwił dzieciom bezpośredni kontakt z przyrodą oraz uwrażliwił ich na otaczający nas świat.

Żaneta Mazurkiewicz-Kleszcz, Paulina Lisek, Magdalena Plura