Akcja „Podziel się kieszonkowym na wakacje” zakończona

Przez dwa ostatnie tygodnie roku szkolnego Samorząd Uczniowski wspólnie z klasą 8a prowadził akcję ,,Podziel się kieszonkowym na wakacje”. W tym roku postanowiliśmy pomóc Weronice Stankiewicz – uczennicy klasy 8a.

Weronika choruje na dziecięce porażenie mózgowe, sama nie porusza się, nie potrafi wypowiedzieć swoich myśli, jest zależna od najbliższych. Mimo to często gości na jej twarzy uśmiech, którym obdarza znane osoby. Lubi spędzać czas na świeżym powietrzu. Kocha podróże i muzykę. Codzienność Weroniki to ćwiczenia, masaże, wizyty u lekarzy i rehabilitantów.

I w tej akcji nasza społeczność szkolna spisała się na medal. W szklanych skarbonkach pojawiały się kolejne nominały – Wasze dary serca. Po obliczeniach okazało się, że zebraliśmy 1996 złotych i 17 groszy! To wysoka kwota, która pokazuje, że potrafimy dzielić się z innymi. W czwartek 24 czerwca pieniądze zostały przekazane Weronice i jej mamie. Bardzo Wam dziękujemy, a Weronice życzymy wiele zdrowia.

Marzena Dach-Kolanko