Ogólnopolska Wymiana Pocztówkowa Świetlic Szkolnych w klasie IIc

Papierowe listy odchodzą do historii, dlatego Świetliki z grupy żółtej postanowiły, że nie pozwolą zapomnieć o tej pięknej tradycji. Wzięły udział w Ogólnopolskiej Akcji Wymiany Pocztówkowej Świetlic Szkolnych. W przedsięwzięciu biorą udział wszystkie chętne placówki edukacyjne i opiekuńcze.

Polega ono na przesyłaniu między sobą kartek pocztowych z pozdrowieniami ze swojej miejscowości. Uczniowie uczyli się adresowania pocztówek i na każdej napisali kilka miłych słów. Dzięki zwrotnym widokówkom jakie otrzymają, będą mogły „zwiedzać” ciekawe miasta i miasteczka, w których jeszcze nie mieli okazji być. Adrianna udała się na pocztę, zakupiła znaczki i wysłała nowotomyskie pozdrowienia. Każdego dnia będziemy czekać z niecierpliwością na pana listonosza, a w szczególności na pozdrowienia, które nam przyniesie.

Agnieszka Roj