Świetlicowy Dzień Postaci z Bajek

Co roku dzień 5 września kojarzy się najmłodszym uczniom z bardzo przyjemnym świętem. Jest to bowiem Dzień Postaci z Bajek – dzień niezwykle radosny, barwny, niosący wiele pozytywnych emocji i wspomnień dotyczących najpiękniejszych, ulubionych baśni i bajek naszego dzieciństwa.

W tym roku Świetliki z grupy pomarańczowej postanowiły uczcić to święto w szczególny sposób, biorąc udział w wielu zabawach o bajkowym charakterze. Na rozgrzewkę każda para starała się rozwiązać bajkową krzyżówkę, której hasło przywołało wiele miłych wspomnień. Następnie dzieci sprawdziły swoją pamięć i wiedzę, próbując odgadnąć z jakiej bajki pochodzi dany cytat. Świetliki bardzo szybko uporały się z tym zadaniem i wykonały je bezbłędnie. Rozpoznawanie rekwizytów bajkowych bohaterów również nie sprawiło dzieciom problemu. Sprawdzianem spostrzegawczości i refleksu było zadanie polegające na ułożeniu puzzli tematycznych. Bajkowa rozsypanka w mig ukazała dobrze znane Świetlikom postacie z ich ulubionych kreskówek. Znalazł się też czas na rysunki, obrazujące najbardziej znanych bajkowych bohaterów: Pinokia, Simbę, Calineczkę, Małą Syrenkę, Kubusia Puchatka i wielu innych.

Dzieci poznały też kilka ciekawostek dotyczących Walta Disney’a i jego produkcji. Czy wiedzieliście na przykład, że pierwotnie Myszka Miki miała nosić imię Mortimer? Do zmiany doprowadziła żona Walta Disney’a uznając, że imię to jest zbyt poważne. Najwięcej emocji wywołała jednak informacja, że wykonanie dwuminutowej sceny sztormu w bajce „mała Syrenka” zajęło 10 specjalistom od efektów specjalnych niemal rok! Te wyjątkowe zajęcia zakończyliśmy wspólnym śpiewaniem bajkowych piosenek z repertuaru Studia Accantus.

Dlaczego bajki są tak ważne w życiu dzieci? Posłuchajcie Blanki, która na krótkim nagraniu odpowie Wam na to pytanie.

djembed

Kinga Laskowska-Szofer