Świetlicowe spotkania z muzyką

W ciągu ostatnich dwóch tygodni Świetliki z grupy pomarańczowej uczestniczyły w cyklu zajęć umuzykalniających pod nazwą „Spotkania z muzyką”. Głównym celem zajęć było rozbudzenie w dzieciach zamiłowania do muzyki klasycznej oraz poznanie różnych grup instrumentów, które możemy usłyszeć w orkiestrze symfonicznej lub zespołach muzycznych.

W naszych spotkaniach brali udział młodzi muzycy, uczniowie naszej szkoły, którzy jednocześnie uczą się w szkole muzycznej: Maja Kukuła, grająca na skrzypcach oraz Miłosz Migoń – akordeonista. Zaprezentowali swoje instrumenty, opowiedzieli o ich budowie, sposobach wydobywania dźwięków oraz przybliżyli Świetlikom realia nauki w szkole muzycznej. Bardzo dzielnie odpowiadali także na wszelkie pytania pierwszaków, którzy z chęcią wysłuchiwali ciekawostek dotyczących muzyki klasycznej oraz jej różnych wykonawców.

Podczas zajęć gościliśmy także pana Marka Kormańskiego, nauczyciela, filologa angielskiego, który prywatnie jest miłośnikiem oraz samoukiem gry na ukulele. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej, pełnej humoru atmosferze. Każdy mógł spróbować wydobyć dźwięki z instrumentu, a na zakończenie wszyscy razem zaśpiewaliśmy piosenkę ze znanego nam filmu „Król lew”. Pan Marek zagrał kilka utworów, jednocześnie śpiewając w języku angielskim, za co otrzymał od dzieci gromkie brawa.

W kolejnych miesiącach będziemy kontynuować nasze muzyczne spotkania, doszliśmy bowiem do wniosku, że życie z muzyką jest piękniejsze i ciekawsze.

Kinga Laskowska-Szofer