Czytanie łączy pokolenia

W czwartek 20 lutego w świetlicy szkolnej odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Czytanie łączy pokolenia”. Tym razem lekturą, która zgromadziła miłośników wspólnego czytania był „Plastusiowy pamiętnik”. Dzieci z klas 1-3 wraz z rodzicami i rodzeństwem zgromadziły się przy wspólnym stole, na którym z racji Tłustego Czwartku znalazły się słodkie babeczki i ciasto domowego wypieku. Czas lektury upłynął nam w miłej rodzinnej atmosferze.

Najmłodsze dzieci chętnie bawiły się na siedziskach i kolorowych pufach. Na zakończenie spotkania wszyscy podjęli wyzwanie ulepienia tytułowego Plastusia. Kolorowe plastelinowe postacie stały się pamiątką wspólnie spędzonego czasu.

Głównym celem naszych spotkań jest upowszechnianie czytelnictwa jako atrakcyjnej formy spędzania wolnego czasu. Mamy nadzieję, że miłośników książek będzie przybywać. Już teraz serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie za rok!

Kinga Laskowska-Szofer, Sonia Halasz